Головна
Колектив
Новини
Для батьків
Навчання
Досягнення
Символіка
Події
Співпраця
Галерея
Контакти
Посилання
Події у гімназіїУсміхається весело травень,
Бо скінчилась навчальна пора,
І зібралась на дзвоник останній
Гімназійна наша дітвора.


     
Cвято Останнього дзвоника

     26 травня 2017р. відбулося свято Останнього дзвоника. Для учнів, вчителів, батьків нашої гімназії це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято.

     Із щирими словами побажань звернулася до учнів та вчителів директор гімназії Зданевич О.Г. та підвела підсумки роботи за навчальний рік .

     На свято завітав депутат Київської міської ради IV, V, VII (з 2014 року) скликань Баленко І.М., котрий звернувся до учнів гімназії з теплими словами привітання, а випускникам побажав звершення всіх мрій.

     Свято Останнього дзвоника пройшло в теплій, хвилюючій атмосфері, та було яскравим і сучасним.

Вибори до Дитячого парламенту Дарницького району міста Києва.

     22 травня 2017 р. в нашій гімназії відбулися вибори до Дитячого парламенту Дарницького району міста Києва. Стати кандидатами в депутати виявили бажання 6 учнів 7-11 класів. Напередодні була проведена передвиборча кампанія, в ході якої кандидати представили свої програми.
     Сташук В.Ф., народний депутат Верховної Ради України, який напередодні консультував наших кандидатів, особисто приїхав до гімназії подивитись, як працює дитяча виборча дільниця. Віталій Филимонович високо оцінив організовану роботу виборчої комісії і вкотре побажав успіхів усім кандидатам та перемоги найдостойнішому.
     За результатами голосування найбільшу кількість голосів отримала учениця 8-А класу Співак Діана.
Вітаємо депутата до Дитячого парламенту Дарницького району міста Києва та бажаємо плідної роботи!

Дозвілля наших молодших школярів!

     Учні молодшої школи дуже полюбляють проводити вільний час цікаво та з користю.
     Так, 2-А клас побував на кондитерській фабриці «ROSHEN», де діти з цікавістю, подивом та захопленням слідкували за процесом виготовлення солодощів.
     А 2-Б та 2-Г клас відправився у екзотичну подорож на страусину ферму. Діти дізналися багато про життя і звички страусів та мали змогу власноруч погодувати цих гігантських птахів.
     Учні 4-А та 4-Б класів відвідали хлібокомбінат «Кулиничі». Ця незабутня мандрівка в чарівний світ майстрів пекарської справи не залишила байдужим нікого!!! Адже учні не тільки побачили сучасне комп’ютеризоване виробництво хліба, а й були дегустаторами! Та найбільше вражень діти отримали від майстер-класу, бо своїми рученятами робили круасани та смакували ними.


     
День Матері
«Устами вдячно притулюсь до материнської руки» - під таким гаслом в гімназії пройшов День Матері.
Гімназисти дізналися про історію свята в світі та в Україні. Виконували пісні та вірші про матусю, ставили сценки з сімейного життя, брали участь в конкурсах, розгадували кросворд «Барвистий букет»; на ГПД відбувся конкурс малюнку на асфальті «Я малюю квіти мамі», а також діти 1-Г класу виготовляли оберіг для найдорожчої в світі людини - матусі.«Безпека на дорозі – безпека життя»

     У гімназії пройшов Єдиний національний урок з вивчення правил дорожнього руху «Безпека на дорозі – безпека життя».
     Метою якого було залучення дітей і юнацтва до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міст, заміських дорогах та сільській місцевості; поглиблення знань учнів про правила дорожнього руху; повторення основних правил пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів, пасажирів, водіїв; виховання поваги до оточуючих, уваги, правил ввічливості.
     У багатьох класах цей урок пройшов у нестандарній формі: ігри, диспути, інсценівки, конкурси малюнків, перегляд презентацій, дитячої літератури.
     Сподіваємося, що дорожньо-транспортних пригод за участю гімназистів ніколи не трапиться!

     
Cвято «Прощавай, початкова школо!»

     Згідно річного плану роботи гімназії на 2016-2017 н. р. 19 травня 2017 року у гімназії відбулося свято «Прощавай, початкова школо!», яке підготували вчителі Пінчук Н.М., Кутковая Л.П., Шкарівська С.В. разом зі своїми четвертокласниками.
     На сцені діти показали себе справжніми артистами кіно. Зняли фільм про чотири роки свого навчання в гімназії. Презентували чудові танці сучасного мистецтва. Кожен клас брав участь у флешмобі. Прекрасні, душевні пісні не могли залишити нікого бездушним. На очах глядачів виднілися сльози радості, жалю, гордості і все це водночас. А на кінець свята кожен учень мав змогу загадати бажання, запустивши у блакитне небо повітряну кульку. Ми всі віримо, що мрії наших випускників неодмінно здійсняться.
     Ми пишаємося ними!

18 травня свято «Вишиванка – генетичний код нації»

     У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки, всеукраїнське свято, покликане зберегти традиції носіння національного одягу. В цей день українців закликають змінити, або доповнити звичайний одяг українською національною вишиванкою.
     18 травня 2017 р. в читальному залі бібліотеки гімназії відбулося свято «Вишиванка – генетичний код нації» .

     
День Науки у гімназії

     У рамках заходів до Дня Науки (19 травня 2017 року), вчителем фізики Душинським В.О., було проведено серед учнів 8-х та 9-х класів – членів гімназійного наукового товариства «Інтелектуал» гру «Найрозумніший».
     За результатами гри титул «найрозумнішого» отримала учениця 9-Б класу Трефілова Катерина. Призові місця мають учні 8-Б класу Нікітін Руслан та 9-Б класу Теличко Ігор.
     Проведена гра дала можливість всім учасникам ще раз показати свої знання з різних дисциплін, свою уважність, кмітливість, спостережливість, винахідливість, швидкість.
      16 травня 2017 року до Дня Науки в рамках співпраці з Державним університетом телекомунікацій в гімназії №237 викладачем кафедри Комп'ютерної інженерії Лосєвим Миколою Олександровичем та представником кафедри Кузьменко Максимом Михайловичем було проведено лекцію «Вступ до всеохоплюючого Інтернету. Інтернет речей» з учнями 9-10 класів з використанням матеріалів інноваційної навчальної лабораторії Cisco.
     Лосєв М.О. представив розробки Державного університету телекомунікацій та інших компаній, зацікавив учнів новим для них поняттям.
     Старшокласники взяли активну участь в обговоренні даного питання та відмітили актуальність представленої інформації.


Передвиборча кампанія
до Дитячого парламенту Дарницького району
в гімназії №237!
     15 травня 2017 року учні нашої гімназії - кандидати до Дитячого парламенту Дарницького району зустрілися з народним депутатом Верховної Ради, секретарем Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Сташуком В.Ф.

     Віталій Филимонович поділився власним досвідом проведення передвиборчої кампанії, розповів про правила ведення дискусії з опонентами, побажав усім кандидатам успіхів у боротьбі та перемоги достойному.12 травня 2017р. cвято «Діти – квіти Землі»

     12 травня в гімназії відбулося свято «Діти – квіти Землі», яке підготували вчителі Матюшенко А.В., Феськова О.В., Ветриченко М.Г разом зі своїми вихованцями. На святі третьокласників панувала дружня і радісна атмосфера. Кожен клас доклав багато зусиль, старань для цього дійства.
     Учні показали свої творчі, артистичні здібності. Запам’ятався яскравий виступ дівчат 3-Б класу з танцем «Ромашки». Дівчата під казкову музику передали красу польових квітів. Учні 3 -А класу створили казкову атмосферу запросивши глядачів на «Бал квітів». Кожен учень перевтілився в окрему рослину, з її історією і властивостями. Глядачі аплодисментами зустрічали дует Анастасії Додь і Макоти Діани, учениць 3-Б класу, з піснями «Кульбаба» і «Василечки». А учні 3-В класу декламували вірші, співали пісні.
     Костюми героїв вражали своєю красою. Учні, батьки і гості отримали естетичне задоволення та позитивні враження.


Всеукраїнська дитячо-юнацька
військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

     З метою патріотичного виховання учнівської молоді, формування здорового способу життя, зміцнення духовного та фізичного здоров’я учнів з 04.05 по 07.05 2017 року команда нашої гімназії «Морські піхотинці» взяла участь у I етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), що відбулася на базі ДОТ «Зміна» (с. Пилиповичі, Бородянського району).

     Змагання проводились з таких видів:

 • «Стрільба»,
 • «Впоряд» (стройова підготовка),
 • «Туристсько-спортивна смуга перешкод»,
 • «Рятівник» (надання долікарської допомоги),
 • «Відун» (у формі гри «Брейн-ринг»),
 • «Перетягування линви» (канату),
 • «Фехтування»,
 • ватра «У колі друзів»,
 • гра-квест «Козацькі манівці»,
 • конкурс біваків ( таборування),
 • теренова гра.

        Боротьба між командами була напружена, але козацький дух та підлітковий азарт допомагав учасникам подолати усі труднощі.

        У конкурсі «Впоряд» наша команда посіла почесне II місце, продемонструвавши свою стройову та фізичну підготовку, злагодженість дій у рої.

   Вітаємо!


Дозвілля гімназистів!

     Учні нашої гімназії – талановиті і наполегливі, проте вони вміють не лише добре вчитися, а й цікаво відпочивати, використовуючи свій час із користю: цікавляться історією, культурою, подорожують та найбільше полюбляють милуватися краєвидами рідної України.
     Так учні 7-10 кл. разом зі своїми наставниками Душинським В.О. та Троян О.К. побували на екскурсії в місті сакур – Ужгороді та Мукачеве, де відвідали Ужгородський музей народної архітектури та побуту, замок «Паланок» XIII – XVII ст. та Національний природничий парк «Синевир».
     А учні 8-А класу разом з класним керівником Ратушною Н.О. побували на фестивалі писанок на Софіївській площі.
Гра-змагання «Золоті зернятка»


З 18.04.2017 по 28.04.2017 у гімназії проходила декада початкової школи.

В рамках декади були проведені позакласні заходи, які були спрямовані на формування пізнавальних інтересів молодших школярів:

1. Конкурс стінгазет «Словникові дива» (про слова та їх значення), в якому взяли активну участь всі класи початкової школи.

2. Пройшов конкурс комп’ютерної графіки Малюнок до казки «Кіт у чоботях»
(відповідальна - Завальна Л.І).

3. КВК- вікторина «Знавці української мови"; Гра–змагання «Золоті зернятка для знавців народної мудрості»
(вчитель - Матюшенко А.В.)

4. Конкурс на кращого ерудита між учнями 2-х класів
(вчитель -Наумова Н.В.)

5. Проект «Червона книга України» серед учнів 3-іх класів
(вчитель – Феськова О.В.)

6. Виставка колаж «Мій чотириногий друг»
(вчителі - Мелешко В.В. та Бринюк В.В).

7. КВК- вікторина «Знавці української казки»
(бібліотекар гімназії Артамонова Л.Д.)

8. Виставка малюнків «Я люблю Україну»
(вчителі -Залізняк Л.В., Малахова Ю.О.).

9. Конкурс читців «Україна – рідний край»
(вчителі- Ветриченко М.Г., Шкарівська С.В., Кутковая Л.П., Пінчук Н.М.).

10. Виставка «Твори дива своїми руками»
(вчителі - Матюшенко А.В., Пінчук Н.М., Феськова О.В.)

11. Математичні ігри, турніри в 2- 4-их класах
(вчителі - Пінчук Н.М., ПінчукЛ.В.).

Проект «Червона Книга України»

Конкурс на кращого ерудита (учні 2-х класів)
Математичні ігри

Виставка «Твори дива своїми руками»
Конкурс читців «Україна - рідний край»День вітання і прощання –
Свято перших букварів,
Перша сходинка зростання
Для найменших школярів.

28 квітня 2017р. в гімназії відбулося традиційне свято
«Прощання з Букварем».

     Кажуть, великий шлях починається з маленького кроку. Саме такий крок у Країну Знань допоміг дітям зробити Букварик, бо відтепер вони вміють читати і писати!

     Свято Букваря – одне з найзворушливіших свят гімназії, адже саме на ньому наші найменші учні демонструють свої перші творчі досягнення: співають, танцюють, декламують вірші, перевтілюються у казкових героїв.

     Свято «Прощання з Букварем» - це не тільки прощання з першим підручником, який першокласники вже встигли полюбити. Це – демонстрація перших досягнень, сміливих кроків та творчих здобутків першокласників.

22 квітня - День Землі

     Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі, котрий став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім.

     У рамках декади екологічних знань, Дня довкілля та Дня Землі в гімназії відбувся виступ агітбригади учнів 5-Б класу, котрі розповіли про екологічні проблеми в Україні та бережливе ставлення до природи.

     Учні 2-х та 3-х класів зустрілись з представниками Центру комунального сервісу, котрі провели зі школярами виховний захід-вікторину на тему «Бережи довкілля» з практичною грою «Сортуй правильно», розповіли про наслідки недбайливого ставлення до навколишнього середовища, про необхідность сортування відходів, особисту відповідальність за світ, що їх оточує та запропонували долучитися до міського конкурсу дитячих малюнків «Бережи довкілля – сортуй правильно». Найменші школярі із задоволенням відгукнулись на пропозицію представників Центру комунального сервісу.


Великодній квест 14 квітня 2017 р.

     14 квітня, напередодні великого християнського свята Воскресіння Христового, в гімназії був проведений Великодній квест “Калейдоскоп традицій” між учнями 7-х класів. Метою заходу було відродження звичаїв та обрядів нашого народу, виховання у школярів почуття любові до свого народу, розширення знання школярів про святкування Великодніх свят не тільки в Україні, а й у Франції та Англії.

     Учні молодших класів підготували великодню виставку малюнків та робіт власними рукам “Великодні передзвони ”

     Англійською мовою Великдень звучить Easter, французькою – Pаque. Саме це свято зігріває душу кожному християнинові не залежно від того, якою б мовою він не розмовляв.
11 квітня 2017 р. День цивільного захисту.

     11 квітня 2017 р. в гімназії проходив День цивільного захисту, в рамках якого було організовано ряд заходів: забезпечення безпеки життєдіяльності людини у разі виникнення надзвичайних ситуацій; уроки за програмою ЦЗ; відпрацювання дій учнів у разі виникнення надзвичайних ситуацій (радіаційної небезпеки); надання першої долікарської медичної допомоги.
     Подібні заходи є своєрідним підведенням підсумків засвоєння учнями навчального матеріалу з питань цивільного захисту та допомагають зберегти здоров’я та життя дітей і підлітків під час надзвичайних ситуацій.


10 квітня 2017 р. Алея випускників.

     Ось уже третій рік в гімназії стало доброю традицією саджати на пам’ять про випускників квіти, молоді деревця.

     Цього року учні 11класу посадили на згадку про себе на території гімназії молоді туї. Незабаром одинадцятикласники залишать стіни рідного школи. Пройде час, підростуть молоді деревця і не лише прикрашатимуть територію гімназії, але й викликатимуть вдячність у серцях дітей наступних поколінь.7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я.

     У рамках тижня пропаганди “За здоровий спосіб життя” в гімназії були проведені тематичні виховні години, профілактичні бесіди, спортивні розваги, конкурс малюнків, перегляд презентацій з питань свідомого ставлення до здоров’я, способів профілактики, раціонального харчування, фізичної активності.

     Щорічно 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. З метою формування навичок щодо ведення здорового способу життя у гімназії в цей день були проведені уроки здоров’я та спортивні змагання серед учнів 4-х класів.24 березня 2017 р. у гімназії відбулося Свято англійської мови

     З метою закріплення вивченого матеріалу та практичного оволодіння англійською мовою 24 березня 2017 року у початковій школі гімназії пройшов тематичний захід «Чарівний світ казки». На якому діти перевтілювалися у героїв казок «Рукавичка» та «Червона шапочка».

     Настрій свята, мовна атмосфера створювалася за допомогою музики, пісень, казок англійською мовою.

     Свято відвідали маленькі гості – майбутні першокласники, вихованці дитячого садочка № 696.О, тиха пристане робочого стола,
Де ще на якорях дрімають вірні рими,
Де мислі щоглами підносяться стрункими,
Струмують образи, як понадводна мла!
          Максим Рильський

20 березня 2017 р. у гімназії відбулася зустріч старшокласників з поетом, науковцем, членом Національної спілки письменників України
Олександром Богдановичем Гордоном.

     Напередодні Всесвітнього дня поезії, свята, яке відзначається щороку 21 березня, учні гімназії вшанували пам'ять великого українського поета Максима Тадейовича Рильського. Старшокласники пригадали неоціненний внесок Максима Рильського у золотий фонд української літературної та продекламували вірші поета.

     Олександр Богданович Гордон розповів школярам про маловідомі сторінки біографії М.Рильського, зачитав його поезії та продекламував свої вірші.

     Учні нашої гімназії мали змогу поринути в чарівний світ поезії – світ, де, розправляючи душу, як крильця метелика, ми прагнемо запам’ятати сьогоднішні та згадати пережиті миттєвості, на яких тримається Альфа і Омега нашого власного Всесвіту.

     17 березня 2017 року учні гімназії зустрілись із представником сучасної української музики Олександром Стьогановим.

     Це було відкрите інтерв’ю з відомим українським продюсером, автором і виконавцем пісень, режисером, сценаристом, композитором, кліпмейкером і цікавою особистістю - Олександром Стьогановим.

     Олександр розповів дітям, що сучасна українська музика досить розвинута, має багато жанрів, а також зароджуються нові віхи. Найвідоміші та улюблені українцями жанри: народна, поп-,хіп-хоп-, електронна, RnB-, рок-музика.

     Проте незалежно від того, яку музику людина слухає, головне, щоб вона була духовно багата, культурно і морально розвинена.     15 березня 2017р. в приміщенні Київської інженерної гімназії відбувся районний конкурс декламаторів віршів Тараса Шевченка іноземними мовами «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь віки». Нашу гімназію представляв Коваленко Данило, учень 5-Б класу, котрий читав “Заповіт” Т.Г.Шевченка італійською мовою.


Вже стало доброю традицією в гімназії щовесни проводити позакласний захід “Музичні зустрічі”.

     14 березня 2017 учні гімназії мали змогу зануритись в атмосферу класичної музики, котра має вражаючу силу. Протиставляючи буденність і мрію, вона торкається найпотаємніших куточків душі кожного, надихає і додає сили.
     У виконанні студентів Київського університету культури прозвучали Прелюдія ре-мінор І.С.Баха, “Рондо” Я. Сібеліуса, танго із кінофільму “Аромат жінки”, композиція “Чарівний сад” та “Нью-Йорк” Джона Кандера, а також українська народна пісня “Добрий вечір тобі, зелена діброво” та “Бандуристе, орле сизий” на слова Т.Г.Шевченка.
     Затамувавши подих, учні гімназії насолоджувались чарівним концертом. Саме в такі хвилини залишається тільки влада музики, яка розвиває благородство, підносить і очищає душу.І мене в сім’ї великій,
Сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Не злим, тихим словом.
          Т.Г. Шевченко
9-10 березня 2017р. у гімназії відбулося вшанування пам’яті національного генія, народного поета України - Тараса Григоровича Шевченка.

     Учні початкової школи активно долучилися до відзначення Шевченківських днів. 4-А клас виконували творче завдання в групах «Кращий знавець творів Т.Г. Шевченка». Учні 4-В класу на уроці української мови презентували свої стінівки. Бібліотекар Автамонова Л.Д. для учнів 1-Б класу провели круглий стіл «Шевченкове слово не вмре, не загине.» А учні 1-4 класів долучилися до конкурсу на кращу ілюстрацію до улюбленого твору.Жіноче свято і весна
Несуть з собою дні погожі.
По всій землі, для всіх людей –
Весна і жінка дуже схожі.

07.03.2017р. у гімназії відбулося свято «Жінка – найчарівніше творіння Землі!»

     З теплими слова вітання на адресу колективу виступила директор гімназії О.Г.Зданевич та вручила подяки та грамоти від Директора Департаменту освіти і науки м. Києва О.П.Фіданян та Начальника управління освіти Дарницького району Є.І.Списовської.

     У святковій програмі взяли участь: шкільний хор «Квітка», творчий танцювальний колектив «Іріс», вокалісти Л.Раєвська, учениця 8-А класу та В.Мартиненко, учениця 9-Б класу. Щирі дитячі слова привітання, промінь дитячої любові, ніжності торкнувся кожної жінки, яка засіває добром душі та серця дітей – це вчителі, вихователі і, звичайно, рідні, дорогі мами і бабусі.

     Саме такі душевні заходи сповнюють серця міріадами позитивних, сонячних зарядів.
Свято «Зоряний Олімп!»
     07.03.2017 року в актовій залі гімназії відбулося свято «Зоряний Олімп!» з нагоди нагородження переможців Всеукраїнських предметних олімпіад та конкурсу-захисту Малої академії наук. Цього навчального року 24 гімназисти вибороли призові місця на районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з природознавства, української мови та літератури, математики, географії, фізики, астрономії, зарубіжної літератури, лінгвістики, образотворчого мистецтва, комп`ютерної графіки, veb-дизайну.

     7 старшокласників стали призерами районного етапу конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт МАН у секціях української мови, англійської, оптики та лазерної фізики, метеорології та кліматології, інтернет технології та web-дизайну.
     1 учень став призером Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Г.Шевченка.

     Директор гімназії О.Г.Зданевич вручила учням грамоти та подяки вчителям-наставникам і побажала нових перемог і звершень у наступних етапах Всеукраїнських олімпіад та МАН, районних та міських конкурсах.

Круглий стіл «ІКТ-компетентність заступника директора ЗНЗ – складова ефективної роботи сучасного освітнього закладу»
     2 березня 2017 року в гімназії № 237 був проведений круглий стіл «ІКТ-компетентність заступника директора ЗНЗ – складова ефективної роботи сучасного освітнього закладу» для заступників директорів та резерву заступників директорів шкіл Дарницького району. Майстер-клас показали заступники директорів гімназії № 237 Завальна Л.І. і Київської інженерної гімназії Андрусенко Н.В., в обговоренні брали активну участь заступники директора спеціалізованої школи № 274 Ярмоленко Г.Д. і Долгодушева Л.М. На заході були присутні гості заступник директора Дарницького науково-методичного центру Литвиненко О.О. та методисти Бондаренко Н.І. і Перепелиця О.І.


З 13 лютого по 24 лютого 2017 р. у гімназії проходила декада іноземних мов.

У рамках декади були проведені брейн-ринги, квести, ігри та інші заходи.

1. Вчителі Яніцька І. О., Сторчак Г. С. та Царик О. П. провели:

 • гру «Secret message: Valentine’s Day» (4-ті класи);
 • виховний захід «Love Pet Day» (3-ті класи).

2. Вчитель Ящук І. В. провела:

 • захід до Дня закоханих «Valentine’s Day» (6-Б клас);
 • гру «Who Wants to be a Millionaire?» (7-В клас).

3. Вчитель Коробчан М. М. провела:

 • брейн-ринг «English-speaking countries» (8-А клас);
 • дискусію «Current Environmental Problems» (9-Б клас).

4. Вчителі Москальцова А. В. та Гурененко А. М. провели:

 • гру «Boy’s and Girl’s Battle» (9-Б клас);
 • урок-дискусію «My Devoted Friend» (9-Б клас);
 • віртуальну екскурсію «Great Britain» (6-А клас).

5. Вчитель Троян О. К. провела:

 • інтерактивну екскурсію «Ласкаво просимо до Києва» (7-мі класи);
 • конкурс «Найкраща скоромовка французькою» (5-ті класи).

6. Вчитель Бутусова А. А. провела:

 • конкурс «Spelling bee» (6-ті класи);
 • квест «The World of Sherlock Holmes» (8-Б клас).


Вчителі Москальцова А. В. та Гурененко А. М.
Гра «Boy’s and Girls’s Battle»Вчитель Москальцова А. В.
Урок-дискусія «Me Devoted Friend»Вчитель Коробчан М. М.
Брейн-ринг «English-speaking countries»


Вчитель Бутусова А. А.
Конкурс «Spelling Bee»Вчителі
Яніцька І. О., Сторчак Г. С. та Царик О. П.
Гра «Secret message: Valentine’s Day»


Вчитель Бутусова А. А.
Квест «The World of Sherlock Holmes»
Свято «Масляні забави»
     Масляна, Масниця, Колодій – одне з календарно-побутових свят, яке пов’язане із давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни.
      Учні 4-х класів також долучилися до традиції святкування, так 23 лютого 2017 року вони провели свято «Масляні забави».
     Свято пройшло у веселій і дружній обстановці. Діти співали веснянки, заклички; водили хороводи, проводили різні конкурси та розваги.
     Вчителі Пінчук Н.М., Кутковая Л.П. і Шкарівська С.В. розповіли дітям про історичні відомості святкування Масляної, українські народні звичаї та обряди свята. А батьки разом з дітьми підготували різних смаколиків, млинців та вареників.

     22 лютого 2017 року в рамках співпраці з Державним Університетом Телекомунікацій в гімназії №237 було проведено відео-урок викладачем кафедри Комп'ютерної інженерії Лосевом Миколою Олександровичем з учнями 10-11 класів в on-line форматі у вигляді трансляції сучасними засобами зв'язку з інноваційної навчальної лабораторії Cisco.
     На зайнятті було розглянуто питання загальної комп'ютерної грамотності і розуміння мережевих процесів, проведено короткий огляд мережевого устаткування компанії Cisco і потенційних можливостей навчання у роботі з ними. Також було порушено питання актуальності IT- освіти у сучасному світі і шляху отримання знань сучасних технологій під час проходження загальних базових курсів комп'ютерної грамотності та інформаційних технологій на навчальному порталі Netacad.com навчального центру Cisco Network Academi.


Акція «Наша допомога птахам»
     Щороку взимку Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» спільно з Всеукраїнською екологічною лігою проводить акцію «Наша допомога птахам».
      22 лютого 2017 року в рамках цієї акції відбувся Київський міський конкурс «Пташиний друг». З метою дбайливого ставлення до природи рідного краю та почуття відповідальності за довкілля, практичної допомоги птахам до конкурсу долучилися учні 5-Б та 7-Б класів. Діти разом з батьками та вчителями виготовляли та розвішували годівнички, шпаківні, підгодовували птахів і посіли II місце у конкурсі.
     Почесні грамоти від координатора «Екологічна варта» передала дітям директор гімназії О.Г.Зданевич.
     Учні нашої гімназії дізнались більше про пернатих друзів, спостерігаючи за їхнім життям у природі, турбуючись про них та допомагаючи пережити тяжкий для них зимовий період.


Фото-рейд «Шкільні будні»
     У рамках шкільного фото-рейду 14 лютого 2017 року було відвідано урок позакласного читання «Калина – символ України» в 3-Г класі.
      Учні під керівництвом вчителя Односум В.Ф. розгадували ребуси, малювали національні символи України, читали вірші, співали пісні про калину.
     Калина – символ України, наш духовний світ, наша спадщина, яка опредметнює духовний світ, потяг до рідної землі, своїх традицій.
     Третьокласники показали, що вони шанують традиції свого народу, люблять українські пісні, знають звичаї та обряди предків.
Благодійна акція «Допомога жителям Авдіївки»

     Нині нікого не залишили байдужими останні події на Сході України, коли під інтенсивними обстрілами без світла, води, опалення залишилися жителі прифронтової Авдіївки. У цей складний час вся Україна розпочала збір гуманітарної допомоги для місцевих жителів та українських військових, котрі захищають рідну землю.
     Учні гімназії теж долучились до благодійної акції «Допомога жителям Авдіївки». За короткий час були зібрали такі необхідні для жителів медикаменти: противірусні, протизастудні препарати, вітаміни, бинти, вата, перерикис водню, йод, зеленка.
     Сподіваємося, наша підтримка допоможе не одній родині у цей нелегкий час. Адже добро завжди повинно панувати в серці кожного. І наші учні є достойним прикладом для іншої молоді!


Фото-рейд «Шкільні будні»

     У рамках шкільного фото-рейду 08 лютого 2017 року було відвідано урок з предмету «Я у світі» в 4-в класі «Символи України».
      Учні під керівництвом вчителя Шкарівської С.В. старанно створювали колаж, розповідали про національні символи України.
     Ми пишаємось, що в нашій гімназії підростає таке свідоме майбутнє покоління, адже збереження народних традицій, звичаїв, символів – це запорука гідного майбутнього.
Cемінар «Уроки літератури рідного краю в сучасних освітніх закладах»

     7 лютого 2017р. в гімназії № 237 відбувся районний семінар учителів української мови та літератури на тему «Уроки літератури рідного краю в сучасних освітніх закладах».

     Роботу семінару розпочала директор гімназії О.Г.Зданевич, яка зазначила актуальність теми. Адже у Концепції «Нова школа» передбачено перехід від системи знань до освіти, яка заснована на компетентностях: культурних, комунікативних, лінгвістичних.
     Цю думку підтримала Наталія Олексіївна Блохіна – старший викладач кафедри української літератури і компаративістики Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка та зупинилась на теоретико-методичних засадах уроків літератури рідного краю.

     Також у роботі семінару взяли участь Вікторія Вікторівна Осташ (Хоню) – член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, літературний редактор, викладач історії літератури кафедри філології Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, котра розповіла про популяризацію сучасної поезії візуальними засобами (із залученням авторських фото-поезій). Та Сергій Вікторович Цушко – член Національної спілки письменників України, український поет, прозаїк, перекладач, бард, головний редактор видавництва «Пульсари», котрий не тільки познайомив із своєю поезією, але і надав практичні поради щодо написання віршів.
  У рамках семінару були проведені відкриті уроки літератури рідного краю:
 • вчитель Біленко І.В. з учнями 7-А класу;
 • вчитель Крижанівська В.В. з учнями 10 класу.
     Учні гімназії мали можливість поспілкуватися з поетами та наживо почути їх вірші.


КВК-2017

     27 січня 2017 року з метою створення умов для творчого, інтелектуального, художнього розвитку учнівської молоді в актовій залі гімназії відбувся КВК. У конкурсі брали участь 5 команд (учні 7-9 класів). Програма КВК складалась із 3 конкурсів: «Візитна картка команди», «Музичний конкурс» та «Домашнього завдання».
      Вже з першого конкурсу стало зрозуміло, що кожна команда по-своєму унікальна, неповторна і дуже творчо підійшла до створення власних образів та сценаріїв виступу. Усі колективи чудово виступили. Кожен з учасників був гідним суперником.
      Переможцями стали учні команди «Єралаш» (9-Б), II місце посіла команда «5-й елемент » (7-В), III місце – команда «Банда шкарпетки» (8-А).
     Сподіваємось, що КВК-2017 стане вдалим початком для нових звершень наших учнів.

Акція "Допоможи птахам взимку"

     У нашій гімназії була проведена акція "Допоможи птахам взимку" з метою виховання любові, поваги до природи та навколишнього світу, дбайливого ставлення до всього живого. Адже усім відомо, що природу необхідно берегти. Але це варто доводити не словами, а власними діями. До акції охоче долучилися всі учні школи. Виготовлені власноруч годівнички розвісили на деревах навколо гімназії. Щодня діти із задоволенням приносять птахам різні ласощі: пшоно, шматочки сала, хліба та булочок.


З 16 січня по 26 січня 2017р. у гімназії проходила декада природничо-математичного циклу.

У рамках декади були проведені цікаві уроки, ігри, конференції та інші заходи.

1. Вчитель Черницька Л.О. провела:

 • екологічну конференцію «Вісім екологічних проблем України» (9А клас),
 • урок-гру «Оксиген і Кисень. Поширення в природі» (7Б клас)

2. Вчитель Макаренко С.О. провела:

 • рухливу гру з природознавства «Розумні, кмітливі та рухливі» (5Б клас),
 • вікторину з природознавства для початкових класів (5Б клас для початкової школи)

3. Вчитель Ратушна Н.О. провела:

 • географічний експрес «Сторінками материків» (7А, 7Б, 7В класи),
 • гру-суд над сніговою лавиною (8а, 8Б класи)

4. Вчитель Вовченко Т.М. провела:

 • відкритий урок «Додатні та від’ємні числа. Число 0. Координатна пряма» (6В клас),
 • гру «О, щасливчик» (6А, 6Б, 6В класи)

5. Вчитель Гнатюк Т.М. провела

 • віртуальну подорож музеями компютерної техніки (4А, 4В класи)

6. Вчитель Душинський В.О. провів:

 • урок-гру «Фізичний брейн-ринг» «Теплові явища» (8Б клас)

7. Вчитель Заворотняя Т.М. провела:

 • інформаційні 10-хвилинки «Жарти Google» (5А, 5Б класи);
 • логічну гру «Пульсар» (7-11 класи) -- кращі гравці Довбах Анна (11 кл.), Кизленко Владислав (11 кл.), Щибря Денис (10 кл.), Власик Богдан (7А кл);
 • вікторину "Комп'ютерні ерудіти" (9А, 9Б класи);
 • брейн-ринг "Цікава інформатика" (9-11 класи) -- І місце отримала команда 10 класу, ІІ місце - команда 9Б класу, ІІІ місце - команда 11 класу.


Вчитель Черницька Л.О. Екологічна конференція
"Вісім екологічних проблем України". 9А класВчитель Душинський В.О.
Фізичний брейн-ринг "Теплові явища". 8Б клас
Вчитель Заворотняя Т.М. Брейн-ринг "Цікава інформатика" 9-11 класи

День Соборності

     22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки у 1919р.
     20 січня в гімназії № 237 відбувся круглий стіл на тему “Соборна мати-Україна одна для всіх, як оберіг.” Учні школи із вдячністю згадали тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил України, хто словом і ділом відроджував незалежну Соборну Українську державу.
     Відзначення Дня Соборності – це моральний обов’язок нащадків берегти світлу пам'ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом з метою здобуття незалежності, соборності, державності.
Хай родиться в полі жито і пшениця,
Хай з хлібом і сіллю буде ваша світлиця.
Щоб у вашому домі усі були здорові,
І щоб усього у вас було доволі!

     13 січня за християнським календарем свято Преподобної Маланії або, як у народі кажуть, Щедрий вечір. Щоб Новий рік приніс усім добро і щастя учасники театрального гуртка “Берегиня” під керівництвом вчительки української мови та літератури Нижник В.Г. зранку співали щедрівки, віншували всіх з Новорічними святами, бажали миру і злагоди.
     Щедрування — давній звичай новорічних обходів, під час яких щедрувальники (переважно молодь) піснями славлять господарів, бажають їм здоров'я й достатку.
     Обрядових новорічних пісень, щедрівок, співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині, усій родині. Тому спершу діти щедрували у директора гімназії - Зданевич О.Г.
     Учням нашої гімназії так хотілося подарувати у цей день всім щось світле і добре! Вони не просто співали щедрівки. Вони дарували радість! Та й самі заряджались позитивом! Адже це так приємно, коли всі посміхаються.

Адміністрація гімназії приєднується до побажань своїх вихованців і вітає всіх зі святами та бажає здоров'я, достатку, миру та злагоди!Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

     З 12 грудня по 18 грудня 2016 року у гімназії проходив «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності», основною метою якого було попередження нещасних випадків з працівниками, учнями та вихованцями під час навчально-виховного процесу, травмування у побуті.
     У рамках тижня було проведено бесіди, виховні години щодо правил пожежної безпеки, безпечної поведінки вдома (безпечне користування електроприладами, побутовою технікою, газовими приладами, сірниками), правил безпечного поводження на льоду, водоймищах, під час сильного вітру, снігопаду, ожеледиці, шквалу, у метро, громадському транспорті.
Благодійна акція
«Подаруй дитині свято»!

     У цей нелегкий час для України жодна людина не залишається осторонь трагічних подій, що відбуваються на сході.
     Учні, батьки та вчителі нашої гімназії вже вкотре долучаються до акції “Зігрій серце бійця” та продовжують підтримувати солдат, які відстоюють незалежність нашої країни на східних рубежах. Тому з приходом зими в гімназії знову було зібрано теплі речі бійцям: куртки, шапки, шкарпетки, светри.
     У рамках благодійної акції “Подаруй дитині свято” учні гімназії зібрали солодощі, іграшки, книжки, олівці, зошити для дітей, які знаходяться в зоні АТО.
     Щоб повірити в добро, треба починати робити його!
Вітаємо переможців районного конкурсу-фестивалю
«Дарниця талантами славиться - 2016»!

     14 грудня 2016 року в Палаці Культури «Дарниця» відбулося нагородження переможців районного конкурсу – фестивалю «Дарниця талантами славиться». Учні нашої гімназії Кірпач Михайло та Раєвська Любов, яких підготувала вчитель музичного мистецтва Вермієнко М.О., були нагороджені Дипломами II-го ступеня у номінації «Вокальне мистецтво
     Усі переможці також отримали пам’ятні подарунки.
     Адміністрація гімназії та рада учнівського самоврядування від щирого серця вітає з перемогою своїх вихованців та бажає подальших творчих успіхів, натхнення, нових мистецьких перемог.
«На порозі Новий рік»

     12 грудня в гімназії пройшов конкурс «На порозі Новий рік», під час якого учні мали можливість проявити винахідливість та творчість прикрашаючи двері класних кімнат.


Новий рік – він поруч, близько,

Сміх та пісні там і тут.

І вогнів бенгальських бризки

Заіскряться, зацвітуть!


Новий рік – одне з найулюбленіших свят дітей. Вони чекають від свята казкових подій сюрпризів і чарівництва. В очікуванні свята наші учні заздалегідь почали наряджати ялинки, прикрашати класні кімнати гірляндами та яскравими іграшками.Співпраця.

     Ось уже два роки триває тісна співпраця між гімназією та Державним університетом телекомунікацій. Договір про співпрацю спрямований на реалізацію завдань Державної національної програми “Освіта” та залучення вчителів та учнів до наукової роботи, участі у студентських наукових конференціях
     08 грудня 2016 року директор гімназії О.Г.Зданевич отримала сертифікат учасника регіонального семінару МСЕ “Тенденції розвитку конвергентних мереж: рішення ПОСТ-NGN, 4G та 5G” та почесну медаль. Нагороду вручив С.В.Козелков, директор навчально-наукового інституту телекомунікації та інформатизації, професор, Заслужений винахідник України.
День місцевого самоврядування.

     7 грудня 2016 року, в день місцевого самоврядування, в сесійній залі Київської міської ради відбулась перша сесія дитячо-юнацького парламенту Києва!
     На пленарному засіданні 108 делегатів від учнівської молоді столиці обговорили нагальні питання молоді Києва, розглянули та затвердили молодіжні проекти, які є важливими для міста сьогодні.
     Президент учнівського самоврядування нашої гімназії, Лисенко Дмитро, увійшов до складу лідерів Дарницького району, котрі теж взяли участь у пленарному засіданні I сесії Дитячо-юнацького парламенту Києва.
     Участь у пленарному засіданні дитячо-юнацького парламенту Києва взяли вже досвідченні політики та державні службовці, а саме: Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини; Ганна Старостенко, заступник голови Київської міської державної адміністрації; Лариса Зуб, начальник відділу ювенальної поліції Києва; Олена Фіданян, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту міста Києва.
Педагогічна практика.

     Відповідно до Договору з Київським університетом ім. Б.Грінченка на базі гімназії з 7 листопада по 04 грудня студенти IV курсу університету проходили педагогічну практику, яка є зв’язуючую ланкою між теоретичним навчанням майбутніх вчителів та їх самостійною роботою в навчально-виховних закладах, надає досвід педагогічної діяльності.
      У гімназії працюють професійні вчителі філологи: Біленко І.В., Крижанівська В.В., Нижник В.Г., котрі із задоволенням поділилися своїм досвідом, знаннями із майбутніми вчителями. Спільно з кураторами Блохіною Н.О. та Дружиненко Р.С. вчителі гімназії допомагали студентам у проведенні уроків та позакласних заходах.
     Разом плекаємо майбутню зміну!
   2 грудня у гімназії відбулось Свято рідної мови, підготовлене учнями других класів.
Метою заходу стало розширення знань про красу і багатство української мови, виховання любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, бажання розмовляти рідною мовою, формування розуміння того, що українська мова - скарб українського народу.


      «Рідна мова в рідній школі! Що бринить нам чарівніш?
      Що нам ближче і миліш, і дорожче в час недолі?
      Рідна мова! Рідна мова! Що в єдине нас злива,-
      Перші матері слова, перша пісня колискова…»
Олександр Олесь


   «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла»
      С. Шелунін


   «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова»
      Панас Мирний


   «Розвивайся, звеселяйся, моя рідно мово»
      Любов Забашта   18 листопада у гімназії відбулося Свято
«Прощання із золотою порою».

   Свято підготували наймолодші учні-першокласники. Вони залюбки перевтілювались у овочів, лісових мешканців, лісовичка. Співали пісні, декламували вірші, танцювали.
   Крім того, підготували разом з батьками виставку «Щедра осінь»: композиції з овочів та фруктів, оформлених у казкові форми, фантастичні вироби з гілок, шишок, горіхів, каштанів. Свято пройшло весело та цікаво.

Давно вже літо відлетіло
Отак, неначе й не було.
Одразу листя пожовтіло
І десь поділося тепло.Міжнародний день толерантності.

   16 листопада у всьому світі відзначають Міжнародний день толерантності.
   Навчально-виховний процес у гімназії базується саме на принципах толерантності, взаємоповаги. У цей день старшокласники підготували та переглянули презентації на тему “Толерантність” . Зрозуміти що таке толерантність учням молодших класів допомогли класні керівники, які підготували та провели для них майстер-клас по виготовленню квітки толерантності. Поважати особливості свого народу і терпимо ставиться до обрядів і самобутності всього людства – ось до чого закликає ООН, і тоді більшість суперечок і війн на планеті підуть у небуття.
   Сьогодні ми ще раз замислися над вічними істинами: допомагати, розуміти один одного, вміти домовлятися, любити, радіти, робити добро. І цим зробили себе і світ ще добрішим та толерантнішим.

Перемога у футболі.

    Учні гімназії, які відвідують секцію футболу (керівники В.О.Заварін і Я.О.Палагута), взяли участь у міжнародному дитячому турнірі «GOMEL CUP» у Білорусі. У турнірі змагалися дитячі команди з Білорусі, Росії, Молдови та України.
   За результатами турніру наша команда у своїй віковій групі виборола І та ІІ місця.
Вітаємо переможців!Великі справи починаються із маленьких вчинків.

   Спільними зусиллями учнів, батьків та учителів у нашій гімназії вже два роки поспіль проводиться значна волонтерська робота на підтримку українських військових, які боронять рідну землю від загарбників.
   11 листопада 2016 учні гімназії відправили чергову допомогу бійцям антитерористичної операції . До посилок діти поклали не тільки продукти харчування, засоби особистої гігієни, теплі речі, а й те, що зігріє душу бійця – дитячі малюнки з теплими словами подяки.
   Велике спасибі всім батькам, котрі надали матеріальну допомогу бійцям АТО, котрі виховують небайдужих дітей!
   Віримо, що пройде небагато часу і на нашій землі запанує мир!


День української писемності та мови.

   Традиційно 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови.
   З 2000 року у цей день у прямому ефірі "Українського радіо" транслюють "Диктант національної єдності". Ця акція має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова.
   Цього року до написання диктанту долучилися учні гімназії №237. Диктував текст автор шкільних підручників з української мови та літератури, доцент Київського університету ім.Б.Грінченка Олександр Авраменко. Текст, який традиційно підбирають для диктанту – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до всіх приписів і норм правопису – складається з близько 150 слів.Тренінг для вчителів початкової школи.

   2 листопада 2016 р. вчителі початкової школи гімназії відвідали заняття з елементами тренінгових вправ на тему “Розвиток комунікативної компетентності”, підготовлене та проведене заступником директора з НВР Бібою Наталією Джоржівною.
   Мета заходу: формування та розвиток взаємопідтримуючих стосунків в педагогічному колективі, розвиток комунікативних навичок, профілактика професійного вигорання вчителів.
   Протягом заходу учасники мали можливість сформувати єдиний позитивний педагогічний простір задля подальшої продуктивної взаємодії в колективі, поділитись думками та розкритись не лише як вчитель, але як особистість.

Майстер - клас для вчителів початкової школи.

   1 листопада 2016 р. у гімназії відбувся майстер-клас на тему «Інтерактивні методи навчання в початкових класах», який підготувала та провела заступник директора з НВР Ковальчук Галина Телемонівна.
   Мета майстер-класу: втілення в роботу вчителів елементів інтерактивного навчання, спеціальної форми організації пізнавальної діяльності, яка допомагає створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчує свою успішність, інтелектуальну спроможність.


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у гімназії
у гімназії №237

   У жовтні в гімназії відбувся III Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, що проходив під гаслом: «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».
   Основне завдання Місячника – залучити учнів до читання, домогтися, щоб друковане слово стало їх постійною потребою.
   Бібліотека гімназії застосувала різноманітні форми та методи для досягнення цієї мети. Протягом місяця організовані книжкові виставки: «Сам на сам з новою книгою», «ЇЇ велич українська книга», «Козацькому роду нема переводу», екскурсія до районної бібліотеки для учнів 1-2 класів, проведення бібліотечних уроків «Звідки до нас прийшла книга» з переглядом вистави «Як звірі книжку лікували», конкурс малюнків до улюблених книг, фотоконкурс «Дитина і книга», акція "Подаруй книгу бібліотеці з власним автографом!".


Акція з благоустрою пришкільної території
«Квітуче подвір’я – квітуче місто»

   З 16 вересня до 19 жовтня у київських закладах освіти триває загальноміська соціальна акція з благоустрою пришкільної території «Києву зеленим бути!». Долучилися до акції і учні гімназії № 237, які разом з адміністрацією гімназії та вчителями облаштувати шкільну клумбу. Всі рослини було надано комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень, яке разом з Комунальним об’єднанням «Київзеленбуд» дбають про те, щоб повернути Києву статус зеленої столиці Європи. Саме такі заходи дають можливість зробити подвір’я навчальних закладів охайнішими та зеленішими, привчати дітей до дбайливого ставлення до навколишнього середовища та зробленого власними руками.


Церемонія «Посвята в гімназисти»
Гімназії завжди були в історії культури України, символом чистоти, гідності, освіченості.
30.09.2016 у велику шкільну родину гімназії № 237 влилися ще два колективи, тепер уже учнів 5-А та 5-Б класів.
З теплими і щирими слова вітання до учнів звернулась директор гімназії О.Г.Зданевич, а також наголосила, що гімназист – це високе, почесне звання. Церемонія посвяти - важлива подієя у житті школярів. Кульмінацією свята стала клятва п’ятикласників добре вчитися, брати активну участь у громадському житті, берегти і примножувати славу рідної гімназії, із честю нести високе звання гімназиста.

Дорогі гімназисти! Не зупиняйтесь на досягнутому, звертайтесь до науки кожен день і тоді ви одержите найвищу нагороду учня – знання.Уроки пам'яті.
28.09.2016 для учнів 8-11 класів відбулися уроки пам’яті, присвячені
75-річчю трагедії Бабиного Яру.
Заняття під гаслом «Доки ми будемо живі, будемо пам’ятати!» проводила вчитель зарубіжної літератури Горбунова Т.А.
Мета уроків: донести до учнів основний зміст подій, що відбулися в Бабиному Яру в 1941-1943 р.р., виховувати відразу до насильства і шовінізму, сприяти вихованню школярів у дусі патріотизму, національної свідомості і гідності.Зустрич з Владиславом Калитвинцевим.
27.09.2016 в спортивній залі гімназії команда учнів гімназії по футболу
(керівники – вчителі фізкультури Заварін В.О. і Палагута Я.О.)
відбулася зустріч та товариський матч
з відомим футболістом України, гравцем футбольних клубів «Динамо» (Київ, 2006-2009), «Слован» (Либерець) Словаччини, «Черноморець» (Одеса, Прем’єр ліга України, на сьогоднішній час), Національної збірної України (2008-2013)
Владиславом Калитвинцевим.
Виховання і тільки виховання - мета школи.    Йоганн Песталоцці
Головна
Колектив
Новини
Для батьків
Навчання
Досягнення
Символіка
Події
Співпраця
Галерея
Контакти
Посилання

Розробка та підтримка сайту Заворотняя Т.М.
Яндекс.Метрика