з НЗ Вірменії та вірменською громадою
м. Києва

Полікультурність – основа добросусідства культур.

08 листопада 2018 року до гімназії №237 Дарницького району, м. Києва з дружнім візитом прибула делегація з Єреванського інституту археології та етнографії: Карапенян Рубен Суренович, голова дерпатаменту дослідження вірменської діаспори та Артем Гаспарян, науковий співробітник. Під час офіційної розмови з директором гімназії, Зданевич Оксаною Григорівною та Тумагаян Каріне Тумасівною, членом Ради національних меншин України по освіті, вчителем вірменської мови гості обговорили питання освіти в Україні і Вірменії та створення сприятливих умов для всебічного розвитку національних меншин на території України. На закінчення зустрічі вірменська делегація відвідала шкільний етнографічний музей «Джерело», де мала змогу дізнатися про звичаї і традиції українців. На завершення розмови пан Рубен зазначив, що «культуру твого народу поважатимуть тоді, коли ти сам її поважаєш».
     Сила кожної держави – це ті непорушні духовні і моральні цінності, які передаються з покоління в покоління. А єдність цих цінностей – фундамент, на якому стоїть держава.

У рамках міжнародної співпраці
19 жовтня 2017 р. в Київському міському будинку вчителя відбувся спільний захід Київської вірменської громади та гімназії №237
«Вірменія-Україна: двомовна пісня моєї душі» .

Учні гімназії представили країну, в яку були закохані Джордж Байрон, Луі Арагон, Осип Мандельштам, а також Іван Драч, Олександр Божко, Ліна Костенко, Сергій Цушко.... З великою любов’ю і шаною діти декламували вірші як українських поетів так вірменських в перекладі відомого українського композитора-пісняра, поета, перекладача Сергія.

Свято пройшло спільно з колективом українського творчого об'єднання «Співуча родина», директор, заслужений діяч освіти України Галина Лактіонова. У концертній програмі взяли участь: керівник гуртка вірменської мови Каріне Тумасовна Тумагаян, Народний ансамбль України «Айренік» (художній керівник Гоар Геворкян), лауреат міжнародних фестивалів хореографічний ансамбль "Відродження"(художній керівник Наталія Варданян), лауреати міжнародних конкурсів Ані Папікян і Крістіне Карапетян, сестри Турчак, майстер поетичного слова Жанна Симонян , учитель музичного мистецтва гімназії № 237 Вермієнко Мар'яна, зразковий художній колектив хореографічний ансамбль "Веснадія" (художній керівник Устинова Наталія), зразковий художній колектив "Школа танцю "Іріс" (художній керівник Астаф’єва Ірина).

Україна – Вірменія: різні народи, а дружба єдина. Вона дійсно не має меж. Саме ці унікальні людські взаємини виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурних традицій і досягнень в ім’я миру та розвитку.

Відео свята «Вірменія-Україна: двомовна пісня моєї душі»

Співпраці
з гімназією при Вірменському державному педагогічному університеті ім. Х.Абовяна, м. Єреван, Вірменія

Спільний захід з Київською вірменською громадою «Україна-Вірменія: народи різні, а дружба єдина» (15.12.2015) проходив у актовій залі гімназії.
На святі були присутні Надзвичайний і повноважний Посол Вірменії в Україні Манукян Андраннік Єнокович, Український поет, драматург, класик української літератури, герой України Драч Іван Федорович, Голова української єпархії Вірменської апостольської церкви Єпіскоп Маркос, Український поет, перекладач, член Національної спілки письменників України Цушко Сергій Вікторович, Надзвичайний і повноважний посланник України в Вірменії, перекладач Божко Олександр Іванович, інші гості, учні, батьки.

У житті треба обгоняти не інших, а самого себе.   Бебкок Молтбі Дейвенпорт