1. Початок роботи
10. Корисне
11. Зв'язок

Мова HTML

— Самий час розповісти про мову написання веб-сторінок, - почав пан Веб.
— Пане Веб, це мова HTML, про яку Ви згадували?
— Так, Лесику. Зараз будьте уважними. Команда мови HTML називається тег. Тег записується кутовими дужками  <    >
—Пане Веб, а як відрізнити одну команду від іншої, якщо всі кутовими дужками?
—Команди відрізняються змістом, який у кутових дужках. Подивиться мал.4 - це загальна структура веб-сторінки.
—Пане Веб, нам з Лесиком треба це написати на нашу сторінку?
—Так, Марта! На вашу стрінку вам треба написати теги, як на мал.5.
—Пане Веб, а теги обов'язково писати великими літерами?
—Ні, Марта, ні! Теги можна писати великими чи малими літерами - це не має значення! Я пишу великими, щоб візуально теги відрізнялися від тексту. Марта, Лесик, теги ви пишите як вам зручніше.
—А де писати теги, пане Веб?
—З цього моменту ви будете відкривати свій файл index.html одночасно в двух програмах: у Блокноті та у браузері, наприклад GoogleChrome!
—Як це, пане Веб?
—Так, Лесику.

Діємо!
1. Відкрити папку Site. На файлі index.html двічи клацнути лівою клавішею миші - файл відкриється браузером, як звичайна веб-сторінка. Зараз вона повністю порожня.
2. Повернутися у папку Site Натиснути правою клавішею миші на файлі index.html, у контекстному меню обрати Відкрити за допомогою та обрати Блокнот. Файл index.html відкриється як текстовий документ (Блокнот)
3.У відкритому вікні Блокнота набрати HTML-код сторінки, як на мал.5.
4. У меню програми обрати пункт Файл—Зберегти. Файл не закривати!
5. Перейти до відкритого файла у браузері - клацнути на значок браузера на панелі задач у нижній частині екрану. Та у відкритому вікні натиснути кнопку Оновити (заокруглена стрілочка біля рядку адреси) На сторінці з'явился заголовок? І все виглядає, як на мал.6? Вітаю! Всі дії зроблено вірно!

—Але, пане Веб, це зовсім некрасиво!?
—Марта, дорогесенька, не засмучуйся! Все стане красиво, коли ви з Лесиком будете використовувати все більше і більше тегів мови HTML.

мал. 4    Щоб збільшити зображення натисні на ньому лівою кнопкою миші

мал. 5    Щоб збільшити зображення натисні на ньому лівою кнопкою миші